
Kdo je primeren?
Če vas motijo utrujen videz in gubice okrog oči, na čelu, med obrvmi, na nosnem korenu in okoli ust ter koži na obrazu, se lahko kadarkoli odločite za injiciranje botoksa ali hialuronske kisline, ki je naravna, telesu lastna snov, oziroma za kombinacijo obojega. Postopek odsvetujemo le v nosečnosti, pri redkih obolenjih mišic ali živcev in pri akutnih vnetjih kože.
Kakovost in dostopnost
Glajenje gub z botoksom in s hialuronsko kislino je popolnoma varno. Pomlajevanje obraza z botoksom in tkivnimi polnili sta danes ena izmed najpogostejših posegov v estetski medicini. Uporabljamo le najkakovostnejše pripravke mednarodno najuglednejših proizvajalcev. To skupaj z našimi izkušnjami in rednim usposabljanjem zdravnikov zagotavlja optimalne rezultate.
V našem centru se za poseg velikokrat odločijo pacienti, ki smo jim prej odpravili dioptrijo ali izboljšali vid z operacijo sive mrene. Tako ne pomladijo samo vida, ampak tudi videz. Ko spet odlično vidimo, namreč veliko bolj opazimo tudi vse gubice na obrazu in povešene veke, ki zapirajo pogled na naše oči.
Koraki do odličnega videza
Posvet pred posegom
Trajanje: 15 minutPred odločitvijo za pomlajevanje z aplikacijami botoksa in hialuronske kisline bomo v ambulanti preverili, ali je taka terapija za vas sploh primerna. Če se bo izkazalo, da ste primeren kandidat, vam bomo predstavili, kakšna so realna pričakovanja, kajti ne glede na dobre rezultate terapija ne omogoča čudežev. Na koncu vam bomo pojasnili delovanje botoksa in hialuronske kisline, razložili postopek vbrizganja in odgovorili na vaša vprašanja.
Koraki do odličnega videza
Izvedba postopka
Trajanje: 20 minutAplikacije botoksa in hialuronske kisline so hitre in neboleče. Bolečina pri vbrizganju je minimalna, primerljiva s komarjevim pikom. Na mesto želenega delovanja ju vbrizgamo v majhnih količinah in najboljši učinek dosežemo, kadar uporabimo kombinacijo obojega. Z botoksom namreč sprostimo krč drobnih podkožnih obraznih mišic, ki povzročajo gube, polnila hialuronske kisline pa odebelijo podkožno tkivo, ki se s staranjem tanjša, in tako koži vrnejo elastičnost in napetost. Vbrizganje botoksa traja nekaj minut, pri hialuronski kislini pa je postopek malce daljši, traja od 15 do 20 minut, ker je treba polnilo vbrizgati globlje in na večje območje obraza. Seveda pa je za optimalen učinek treba uporabiti kakovostne preparate. Pri nas uporabljamo samo preparate priznanih ameriških proizvajalcev.
Koraki do odličnega videza
Ponovitev postopka
Trajanje: 20 minutPrvi učinki vbrizganja botoksa in hialuronske kisline so vidni že po nekaj dneh, popolnoma pa se pokažejo po nekaj tednih in trajajo od tri do šest mesecev. Potem je treba postopek ponoviti.
Najpogosteje se za te posege pri nas odločajo pacienti po 40. letu starosti, največkrat tisti, ki smo jim uspešno odpravili dioptrijo. Z dobrim bližinskim vidom kar naenkrat ugotovijo, da jim niso všeč vse gubice, ki jih vidijo na svojem obrazu.
Pogosta vprašanja
Kaj je glavna razlika med botoksom in hialuronsko kislino?
Botoks uporabljamo za glajenje dinamičnih gub, ki nastanejo kot posledica mimike našega obraza. Učinkovina v njem sprosti krč v mišici in tako zgladi gube.
Hialuronska kislina je telesu lastna snov, ki jo najdemo v vezivu in koži ter jo uporabljamo kot polnilo, ki koži povrne elastičnost in izgubljen volumen. Z njo zgladimo globje, statične gube, t.j. gubice, ki so prisotne tudi v mirovanju. Najbolj gosta polnila uporabljamo za povrnitev volumna (lica, brada), redkejša pa za glajenje gubic (nazolabialni gubi). Srednje gosta polnila uporabljamo za pomladitev ustnic in pa korekcijo podočnjakov. Najučinkovitejše za doseg mladostnega, spočiteg videza je kombinacija obeh preparatov, torej botoksa in hialuronske kisline.
Obstajajo stranski učinki uporabe botoksa in polnil?
Varnost vbrizgavanja preparatov botoksa in hialuronske kisline je bila dokazana s številnimi raziskavami. Dolgoročnih negativnih stranskih učinkov ni. Kratkotrajno se lahko na mestu vbrizga pojavi rdečina, ki običajno izzveni v nekaj dneh, zelo redko pride do podplutbe, ki prav tako izgine v nekaj dneh.
Ali dolgotrajna uporaba botoksa lahko povzroči brezizraznost obraza?
To bi se zgodilo le pri pretirani uporabi. S postopnim vbrizgavanjem po individualnem načrtu pa ustvarimo oziroma povrnemo obrazu spočit, mladosten videz. Ker učinek botoksa ni trajen, je strah pred tem odveč.
Ali je treba botoks in polnila uporabljati vse življenje?
Sploh ne! Lahko pa, če začnemo terapijo uporabljati dovolj zgodaj, nastanek gub v predelu oči in obraza odmaknemo v poznejša leta. Injiciranje botoksa ima polega kratkoročnega učinka, t.j. zmanjšanje gubic (in tako svežega, spočitega videza) tudi dolgoročni učinek, saj na ta način preprečimo, da se gubica poglablja. Najboljši učinek s temi sredstvi dosežemo pri zmerni uporabi, ki se ponavlja v primernih presledkih, običajno na šest do dvanajst mesecev.
Preberite tudi:
Odstranitev bradavic in cist v predelu oči
V predelu okoli oči se iz najrazličnejših vzrokov lahko pojavijo spremembe, ki povzročajo vnetje, ot...
Zdravljenje keratokonusa roženice
Z najsodobnejšo metodo zdravljenja keratokonusa, CXL – crosslinking, je možno zaustaviti napredovanj...
Odprava visoke dioptrije s fakično lečo
Če je dioptrija pri vas zelo visoka, je vaše prvo jutranje opravilo zelo verjetno iskanje očal. In k...